csempeszintező

A többször használható csempeszintező előnyei kézzelfoghatóak

A technológiai fejlődés nemcsak a számítástechnikai rendszerek területén érhető tetten, hanem az építőiparban ugyanúgy. Ennek egy kimondottan meghatározó eleme a többször használható csempeszintező. Egy viszonylag egyszerű szerkezetről van szó, ami nem véletlenül kezdett a szakemberek kedvence lenni.

Azt szokták mondani, ha már valamit csinálunk, akkor azt tegyük jól. Miért is ne lenne kiaknázva ennek a fejlesztésnek az előnye, amikor azzal jelentős hibák küszöbölhetőek ki?! Pontosan miről van szó? Ismerjük meg közelebbről a lapszintező rendszereket!

A csempeszintező megoldások nagyon hasznosak

Amikor a lehetőség engedi, akkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy az otthonunkat a saját igényeinkre szabjuk. A hidegburkolás során olyan felületek hozhatóak létre, amelyek kellemes külső megjelenést biztosítanak, valamint nagyon tartósak, az anyagukból adódóan. A különféle méretű lapok le- és felhelyezésekor, a csempeszintező roppant hatékony segédeszköznek bizonyul.

Ez a termék gondoskodik arról, hogy a burkolóelemek egymáshoz viszonyított helyzetük megmaradjon a vízszintes síkban. A főként nagyobb méretű és vékony elemeknél előfordulnak gyártási hibák, illetve az sem ritka, miszerint valamelyik sarok jobban belesüllyed a ragasztóba, netán a száradás során történnek elmozdulások.

A csempeszintező célja ezeket megakadályozni. A TLS ékes rendszerei mellett, a többször felhasználható csempeszintező és csavaros típusok azok, amik keresettek ebből a szempontból. A lapszintező az a befektetés, ami sokszorosan visszahozza az árát, mert a felületek ismételt burkolása komoly költségekkel járna, valamint időigényes és rengeteg felfordulást jelent, amit jobb megelőzni.
Nézzük meg, hogy mi az a metódus, aminek során alkalmazni lehet az egyes megoldásokat!

Fókuszban a többször használható csempeszintező

Az ékes és csavaros lapszintező rendszerekkel nagyon konstruktívan lehet dolgozni, de azért van némi hátrányuk. Például, hogy fogyóeszközök. Bár a fej vagy az ék több alkalommal bevethető, ami egyértelműen csökkenti a kiadásokat, de a talpakat minden esetben pótolni kell.

Ezzel szemben, a többször használható csempeszintező már nem rendelkezik ezzel a hátránnyal. Voltaképpen egy kiváló kompromisszum. A TLS-PROPELLER az a termék, ami ezzel a sajátos előnnyel bír. Felépítése egyszerű. Itt a talp ugyanis nem műanyag, hanem egy vékony fémből készült szál, amit könnyen be lehet helyezni a lapok alá, majd a száradás után ugyanolyan egyszerűen kivehető, mivel nem szorul be.

Természetesen ez magával vonja azt a hátrányt, amivel a többi lapszintező nem rendelkezik, miszerint fugatávtartó kereszt is kell a lerakásnál. Ellenben sokat meg lehet takarítani a többször használható csempeszintező jóvoltából, mert elég csak annyit megvásárolni belőle, amennyit egyetlen menetben felhasználunk és másnap ugyanazokat foghatjuk munkára.

A többször használható csempeszintező elhelyezésének menete

A többször használható csempeszintező voltaképpen egy csavaros rendszer. Bár jár mellé egy külön kis kulcs, ami segíteni tud a megszorításban, de sokan mégis rutinból, kézzel helyezik el. Amire viszont megéri nagyon figyelni, hogy ne legyen túlhúzva!

A csavaros rendszerek azon negatívumát még viseli, hogy nem fekszik rá olyan nagy felületen a csempékre, mint az ékes lapszintező testvérei, ezért a széleknél könnyebben sérülést idézhet elő, ha valaki túl erősen szorítja meg. Éppen ezért, csak érzéssel szabad bánni vele! Érdemes mindig a lerakás pillanatában elvégezni a szintezést, mivel már az újabb sor lerakása közben előfordulhatnak anyagmozgások és az ebből adódó későbbi eltérések.

A többször használható csempeszintező esetében, minden szempontból elmondható, hogy nagyon költséghatékony és kiváló munkatárs. Tekintsünk rá a társaira is, lehetséges alternatívaként!

Az ékes lapszintező térhódítása

A nagy TLS-PRO és kis TLS-BASIC ékes lapszintező rendszerek sokak kedvence és félig-meddig újra felhasználhatóak. Az ékek ugyanis legalább 25 alkalommal bevethetőek, ami bőven elég a különösen nagyméretű felületek burkolásánál is. Bár a többször használható csempeszintező kevésbé vetélytársnak, inkább kiegészítőnek tekinthető.

A kimondottan nagyméretű padlólapoknál érdemes az ékes lapszintezőt alkalmazni, majd pedig ezzel párhuzamosan a falaknál jöhet a TLS-PROPELLER, ami remekül illeszkedik a közepes és kisebb méretű csempékhez. Hozzuk ki belőlük a legtöbbet egyszerűen!